Derma Roller (Microneedling)

Lek 2,600.00
Maksimizoni kujdesin e lëkurës tuaj me derma rollerin tonë, një pajisje për kujdesin e lëkurës e cila stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës, nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke rezultuar në një lëkurë më të fortë dhe më të rinovuar.
Shitës: Bonbona
SKU: BON-20220719-05
Disponueshmëria: Në stok Porosit paraprakisht Jashtë stokut
Përshkrim

Rreth Derma Roller

Maksimizoni kujdesin e lëkurës tuaj me derma rollerin tonë, një pajisje për kujdesin e lëkurës e cila stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës, nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke rezultuar në një lëkurë më të fortë dhe më të rinovuar.

Një derma roller përmban qindra gjilpëra të imëta. Kur derma rolleri vepron në lëkurë gjilpërat e imëta të tij e shpojnë butësisht lëkurën. Vrimat që krijohen nga gjilpërat janë të vogla dhe konsiderohen sipërfaqësore. Kjo mënyrë e trajtimit të lëkurës konsiderohet si dëmtim i kontrolluar i lëkurës. Ky trajtim stimulon prodhimin e kolagjenit dhe rritjen e absorbimit të serumeve dhe produkteve të preferuara të kujdesit të lëkurës.

Duke përdorur derma roller-in tonë, ju mund të largoni pigmentimin e lëkurës, rrathët e holla dhe shenjat e akneve. Ky mjet i fuqishëm gjithashtu njihet për zvogëlimin e hiperpigmentimit, cikatriceve, dhe përmirësimin e pamjes së përgjithshme të lëkurës.

Ne zgjedhim gjatësinë e gjilpërave me kujdes për të minimizuar efektet anësore ose rreziqet potenciale, siç janë ekzema, psoriaza, gjakderdhje, akne aktive etj. Megjithatë, edhe pse shpuarja në lëkurë mund të shkaktoj ndjenjë të pakëndshme, derma roller-i jonë është projektuar me qëllim që t'ju ofrojë një komoditet maksimal. Derma rollerin tonë mund ta përdorni në ballinë, faqet, kurrizën, zonën e syve, hundës, buzës së sipërme dhe vende të tjera të ndjeshme.

Si të përdorni produktin

Për të arritur rezultate sa më të mira, pastrojeni fytyrën tuaj me një zgjidhje bazë alkooli për të zvogëluar rrezikun e transferimit të baktereve, para se të përdorni derma rollerit. Metoda e rulimit është e lehtë, e cila zbatohet nëpërmjet procesit të lëvizjeve vertikale, horizontale dhe diagonale. Pas rulimit, dezinfektoni pajisjen me një sprej alkooli izopropilik ose një tablet pastrimi të dhëmbëve.

Esenciale është të kufizoni frekuencën e procesit në maksimum 2 minuta dhe ne rekomandojmë përdorimin e derma rollerit ton jo më shumë se një herë në javë. Pas rulimit, përdorni produkte hidratuese dhe anti-plakje, siç janë retinoli dhe kremat me mbrojtje nga dielli, për të mbrojtur lëkurën tuaj nga dëmtimet e mëtejshme. Evitoni dushet e nxehta, ushtrime fizike ose përdorimin e makjazhit për të paktën 24 orë pas përdorimit të pajisjes.

Përdorimi i rregullt i derma rollerit tone mund të përmirësojë shenjat e plakjes dhe skuqjes, rrit elasticitetin dhe të lërë lëkurën tuaj të duket më të ndritshme dhe të freskët.

Derma rolleri ynë është një alternativë e shërbimeve shtrenjta, duke ju lejuar të arrini rezultate profesionale në komoditetin e shtëpisë suaj.
Duke investuar në derma rollerin tonë, mund të kurseni para në vizitat shtrenjta në sallon dhe të shijoni kënaqësinë e përdorimit të tij kur të doni. Thoni lamtumirë kostove të larta të trajtimit profesional dhe shijoni përfitimet e derma rollerit tonë sot!